Legitymacje plastikowe

Legitymacje plastikowe

W ostatnich latach wszystkie ważne dokumenty otrzymały formę spersonalizowanych kawałków plastiku. Karty plastikowe są wygodne w użytkowaniu, poręczne, a przy tym prawie niemożliwe do zniszczenia i podrobienia. Nic więc dziwnego, że zamiast w wersji papierowych, coraz częściej używane są różnego rodzaju legitymacje plastikowe.

Plastikowe legitymacje sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie konieczna jest szybka i sprawna identyfikacja ich posiadacza. Masowo wprowadziły ją w ostatnich latach zarówno szkoły i uczelnie wyższe, jak i różnego rodzaju instytucje i organizacje.

Legitymacja na każdą okazję

Plastikowe legitymacje mają dziś studenci, radni miejscy, członkowie klubów wędkarskich, sportowych czy tanecznych, pracownicy firm prywatnych i państwowych, dziennikarze, członkowie różnego rodzaju klubów sportowych czy stowarzyszeń. Niektórzy noszą w portfelach pokaźny plik plastikowych legitymacji, jednak to i tak sporo mniej, niż gdyby posiadali papierowe odpowiedniki wszystkich plastikowych dokumentów.

Wygodne w użyciu, odporne na zniszczenia

Plastikowe legitymacje są dużo bardziej poręczne, nie zajmują wiele miejsca i – przede wszystkim – mieszczą się w portfelu. Tymczasem stare, papierowe legitymacje były sporo większe, często w formie książeczek, które zajmowały dużo miejsca, łatwo się gniotły i gubiły. Od kiedy wprowadzono legitymacje plastikowe, rzadko kiedy zdarza się, by ich posiadacze wymieniali je ze względu na zniszczenie.

Różne formy personalizacji

Legitymacje plastikowe mogą być odpowiednio spersonalizowane, w zależności od celu, jakiemu będą służyć. Dane zawarte na dwóch stronach plastikowej karty mogą być zupełnie dowolne, między innymi: dane osobowe i adresowe posiadacza, jego zdjęcie legitymacyjne, data wydania i ważności, własnoręczny podpis na specjalnym chłonącym tusz pasku, numer legitymacji czy cel, jakiemu ma służyć.